Кучерявість листя персика
07.06.2021 19:46:05
0
102

Кучерявість листя персика

Скористайтеся нашими порадами, щоб захистити своє персикове дерево від грибкового скручування листя персика.
Грибкове захворювання, що вражає персики і нектарини, скручування листя (Taphrina deformans) — одна з найбільш поширених хвороб, які виявляються в садах на присадибних ділянках. Деформоване, почервоніле листя, яке він викликає, легко побачити навесні. Ці ділянки стають товстими і зморшкуватими, через що листя скручується і деформується. У важких випадках скручування листя може значно знизити врожайність плодів.
Скручування листя найбільш активно при температурі від + 10 ° C, але може відбуватися і при відносно низьких температурах. Вважається, що прохолодна погода подовжує період зараження, тому що нові листя ростуть повільно. Для зараження необхідна волога погода.

СИМПТОМИ КУЧЕРЯВОСТІ ЛИСТКІВ ПЕРСИКА:

  1. Ознаки скручування листя персика зазвичай з'являються протягом двох тижнів після появи листя.
  2. Симптоми скручування листя персикового дерева включають скручування і знебарвлення листя.
  3. Колір листя може бути жовтим, помаранчевим, червоним або пурпурним;
  4. Також на листках можуть бути деформовані бородавки червонуватого кольору. Пізні листки можуть стати сірими або порошкоподібними.
  5. Фрукти також можуть інфікуватися з утворенням бородавчастих наростів.
  6. Заражені плоди часто передчасно опадають. Скручування листя персика також може вплинути на нові гілочки і пагони. Тканина нової гілочки набухає, а уражені пагони стають товстими, низькорослими і відмирають.

ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ

Симптоми листя з'являються приблизно через 2 тижні після появи листя. Грибок росте між клітинами листа і спонукає їх рости більше, викликаючи набухання і деформацію листа. У перекручених клітинах накопичуються червоні рослинні пігменти. Клітини гриба прориваються крізь кутикулу деформованих листів і утворюють подовжені мішковидні структури, звані асками, які виробляють статеві суперечки, звані аскоспорами, які надають аркушу сірувато-білий, порошкоподібний або оксамитовий вигляд. Аскоспори викидаються в повітря, переносяться в нові тканини і бутоніруют (діляться), утворюючи конідії нирок.
Гриб виживає в спекотне і посушливе літо в вигляді аскоспор і нирок-конідій (безстатевих суперечка) на поверхні дерева. Коли восени стає прохолодно і волого, аскоспори проростають. Число нових і старих конідій нирок продовжує збільшуватися за рахунок бутонізації. Згодом на поверхні дерева утворюється плівка з конідій нирок.
Періоди прохолодною вологої погоди, коли на дереві вперше розпускається листя, сприяють розвитку хвороби. Брунькування конідій нирок відбувається при відносній вологості 95% або вище. Для зараження необхідна вологість від дощу, роси або зрошення протягом більше 12,5 годин.

НАШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЛІКУВАННЯ ВІД СКРУЧУВАННЯ ЛИСТЯ ПЕРСИКАХоча лікування скручування листків персика не завжди ефективна при появі симптомів, запобігти хворобі досить легко. Застосування фунгіцидів восени після опадання листя або незадовго до появи бутонів навесні зазвичай може зупинити скручування листя персика. У більш прохолодних північних місцях опадання листя зазвичай відбувається в кінці листопада. У більш теплих південних місцях може бути вже на початку січня. Як правило, ефективна саме одноразова рання обробка.

ДОГЛЯД

За персиковим деревом необхідний регулярний догляд.
Цей регулярний догляд спрямований на зміцнення плодових дерев і збільшення їх плодоношення. Важливо кожну зиму проводити обрізку для отримання плодів. Однак на персиковому дереві обрізка не повинна бути занадто суворою, інакше дерево ослабне. Навесні внесіть органічні добрива і замульчуйте основу дерева, щоб захистити коріння від морозів взимку і від спеки влітку. Підтримуйте здоров'я рослин, забезпечуючи їх достатнім харчуванням і поливом. Покращений повітряний потік навколо дерева допоможе зменшити проблему.

Ще кілька порад від Parcel.com.ua:
  • По можливості обирайте стійкі сорти.
  • Скручування листя можна контролювати, застосовуючи фунгіциди на основі сірки або міді, які призначені для обробки персиків і нектаринів. Ми рекомендуємо використовувати Хорус, Скор та Магнікур Сенсейшн.
  • Якщо хвороба серйозна, підтримуйте здоров'я і життєздатність дерева, регулярно поливаючи (по можливості уникаючи намокання листя) і застосовуючи органічні добрива з високим вмістом азоту.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!