Як виростити розсаду перцю і баклажана

Як виростити розсаду перцю і баклажана
09.12.2020 16:42:48
0
120

а тривалістю вегетаційного періоду сорти та гібриди перцю поділяють на ультраранні (після появи сходів до першого збору плодів технічної стиглості  - до 100 діб), ранньостиглі (101 – 120 діб), середньостиглі (121 – 135 діб), середньопізні (136 – 150 діб) і пізньостиглі (понад 150 діб). Біологічна стиглість плодів настає через 15 – 25 днів після технічної.

За тривалістю вегетаційного періоду сорти баклажана поділяють на ультраранні (після появи сходів до появи технічної стиглості  - до 100 діб), ранньостиглі (101 – 115 діб), середньостиглі (116 – 130 діб), середньопізні (131 – 150 діб) і пізньостиглі (понад 150 діб). Плоди баклажана вживають лише у технічній стиглості.

Отримання раннього та рясного врожаю залежить від термінів висівання насіння на розсаду. Як для теплиць, так і для відкритого ґрунту насіння висівають в період 1 – 25 лютого. Вік розсади перцю для висаджування у відкритий ґрунт має бути 55 – 65 днів, баклажана – 50 – 55 днів.   З моменту сходів до цвітіння рослинам необхідно не менше 100 днів.

Ґрунт для висівання насіння перцю та баклажана має бути пухким, поживним та вологоємким з pH наближеним до нейтрального. У магазинах продаються готові ґрунтосуміші для розсади. Для того, щоб виготовити ґрунтосуміш самостійно, необхідно ретельно перемішати по дві частини добре перепрілого перегною, дернової землі і одну частину піску. Легкості суміші надасть додавання однієї частини кокосового торфу або перліту. Для досягнення однорідності її доцільно пересіяти через сито.

У посівні ящики чи плошки насипають дренаж та заповнюють пошарово сумішшю. Верхній шар ґрунту (глибиною близько 1см) найкраще сформувати з просіяної землі. Поверхню слід вирівняти та злегка ущільнити. З метою запобігання появи чорної ніжки розсади (гниль кореневої шийки розсади), безпосередньо перед висіванням насіння ґрунт проливають фунгіцидом Превікур. Через 7 – 10 днів цю процедуру повторюють.

 Досить зручно вирощувати розсаду в торф’яних таблетках або торф’яних стаканчиках – це дозволить уникнути пікірування, коли рослини ще занадто ніжні і їх легко випадково пошкодити. Особливо це стосується рослин баклажана, коренева система якого важко та довго відновлюється.

Насіння перцю та баклажана висівають на поверхню ґрунту рівними рядами та накривають шаром ґрунту до 1см.  Поверхню ящиків накривають склом або прозорою плівкою та розміщують в освітлених місцях з температурою + 23 - 25С. В таких умовах насіння почне проростати на 5 – 7 день. Як тільки почнуть з’являтися сходи, скло чи плівку знімають.

Після появи у сіянців перших справжніх листочків, їх пікірують в індивідуальну тару, наприклад у пластикові чи торф’яні стаканчики, касети для розсади.  Якщо насіння було висіяне у торф’яні таблетки, цей захід проводити не потрібно. Під час пікірування рослини заглиблюють до перших справжніх листочків. Через дві неділі після пікірування розпочинають підживлення молодих рослин комплексними добривами згідно інструкції.

Пересадку рослин у відкритий ґрунт проводять пізньою весною, як тільки мине загроза нічних приморозків. Попередньо розсаду слід привчити до умов зовнішнього середовища. Для цього за 7 – 10 днів до висаджування необхідно винести рослини з приміщення та розмістити їх у захищеному місці, уникаючи прямого сонячного світла (загартування).

 

Висаджування розсади перцю та баклажана краще проводити у вечірній час, після чого рослини добре полити та замульчувати торфом чи перегноєм. Розсаду перцю висаджують широкорядним способом за схемою 70 х 15 – 20см, баклажана – 70 х 25 – 30см.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!