Вирощування петунії в домашніх умовах

Вирощування петунії в домашніх умовах
09.12.2020 18:03:17
0
188

Ґрунт для висівання насіння петунії має бути пухким, поживним та вологоємким з pH наближеним до нейтрального. У магазинах продаються готові ґрунтосуміші для садових квітів. Досить зручно вирощувати петунії в торф’яних таблетках – це дозволить уникнути пікірування, коли рослини ще занадто ніжні і їх легко випадково пошкодити.

Для того, щоб виготовити ґрунтосуміш самостійно, необхідно ретельно перемішати по дві частини добре перепрілого перегною, дернової землі і одну частину піску. Легкості суміші надасть додавання однієї частини кокосового торфу або перліту. Для досягнення однорідності її доцільно пересіяти через сито.

У посівні ящики чи плошки насипають дренаж та заповнюють пошарово сумішшю. Верхній шар ґрунту (глибиною близько 1см) найкраще сформувати з просіяної землі. Поверхню слід вирівняти та злегка ущільнити. З метою запобігання появи чорної ніжки розсади (гниль кореневої шийки розсади), безпосередньо перед висіванням насіння ґрунт проливають фунгіцидом Превікур. Через 7 – 10 днів цю процедуру повторюють.

Насіння петунії висівають на поверхню ґрунту рівними рядами. Землею насіння присипати не потрібно, оскільки для їх проростання необхідне світло.

Висіяне у ящики чи торф’яні таблетки насіння накривають склом або прозорою плівкою та розміщують в освітлених місцях з температурою + 24С. До сходів забезпечують оптимальний рівень вологості шляхом обприскування посівів водою. В таких умовах насіння почне проростати на 5 – 7 день.

Як тільки почнуть з’являтися сходи, скло починають поступово знімати. Спочатку на 10 – 15 хв. на день, потім час збільшують по 30 хв. до повного відкриття.

Після появи у сіянців перших справжніх листочків, їх пікірують в індивідуальну тару, наприклад у пластикові ч торф’яні стаканчики. Якщо насіння було висіяне у торф’яні таблетки, цей захід проводити не потрібно. Під час пікірування рослини заглиблюють до перших справжніх листочків. Через дві неділі після пікірування розпочинають підживлення молодих рослин комплексними добривами згідно інструкції.

Пересадку рослин у відкритий ґрунт проводять пізньою весною, як тільки мине загроза нічних приморозків. Попередньо розсаду слід привчити до умов зовнішнього середовища. Для цього за 7 – 10 днів до висаджування необхідно винести рослини з приміщення та розмістити їх у захищеному місці, уникаючи прямого сонячного світла(загартування).

Висаджування розсади петунії краще проводити у вечірній час, після чого рослини добре полити та замульчувати торфом чи перегноєм. Відстань між рослинами має бути не менше 20 – 25см.

Перше цвітіння петунії можна чекати через 70 - 80 днів після висівання насіння.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!