Види добрив
17.07.2021 10:17:12
0
377

Види добрив

Дізнайтеся про види добрив та про те, як вносити добрива, які необхідні вам

Досвідчений садівник знає важливість правильно обраного добрива. Адже ключем до вибору добрива є розуміння того, які поживні речовини потрібні саме вашим рослинам. 
Добрива — це сполуки, походження яких можуть бути як синтетичними, так і природними. Вони сприяють розвитку рослин, забезпечуючи їх поживними речовинами, яких може не вистачати в ґрунті. Добриво може бути одного типу або комплексом різних поживних речовин та мікроелементів.
Більшість добрив базуються на трьох основних поживних речовинах рослин:

 1. Азот (N): Для росту листя.
 2. Фосфор (P): Для здорового росту коренів і пагонів.
 3. Калій (К): Для цвітіння, плодоношення та загальної витривалості.

Ось декілька основних відомостей, які допоможуть вам краще зрозуміти, який тип добрив вам потрібен.

Органічні добрива

Органічні добрива виготовляються з природних та органічних матеріалів — переважно гною, компосту або інших продуктів тваринного та рослинного походження. Ці добрива є чудовим джерелом поживних речовин. Органічні добрива, як правило, працюють повільно та довгостроково. Однією з найкращих переваг органічних добрив є те, що їх можна створювати вдома.
Органічні добрива виготовляються з матеріалу, який створюється природним шляхом. Таке добриво може містити сполуки:

 • Родовища корисних копалин
 • Торф'яний мох
 • Компост
 • Морські водорості
 • Гній для тварин

Неорганічні добрива складаються з хімічних компонентів, що містять необхідні поживні речовини. Якщо ви хочете швидко здобрити свій сад —це найкращий варіант для вас! Неорганічні добрива в основному складаються з концентрованого аміаку, який розведений водою.

Азотні добрива

Азот — це поживна речовина, що відповідає за ріст. Вона важлива на середніх етапах життя рослини, коли потрібне стимулювання росту.
Азот у добриві перетворюється на аміак і розчиняється, коли вода від дощу або будь-якого іншого джерела змочує територію. Поживні речовини з добрив переносяться через землю, і тоді вони досягають кореневої системи рослини. Азотні добрива зазвичай доступні у вигляді білих гранул, які використовуються до або під час посадки.

Фосфатні добрива

Фосфор — поживна речовина, яка необхідна рослинам безперервно. Протягом усього життєвого циклу фосфор сприяє зміцненню кореневої системи та стебел рослини. Цвітіння та плодоношення можна покращити саме за допомогою фосфору. Здебільшого рослини з дефіцитом фосфору мають затримку в рості. 

Калійні добрива

Калій допоможе вашим рослинам рости глибше і зміцнить їх коріння. Ця поживна речовина життєво необхідна для фотосинтезу і має здатність уповільнювати будь-які хвороби. Калійне добриво має масу переваг. Коли і як використовувати це добриво, буде залежати від того, що ви садите.

Форми добрив

Добриво буває різних форм:

Рідкі добрива зазвичай розбавляють водою. Їх розповсюдження подібне до поливу саду, як правило, за допомогою шлангового кріплення. 
Порошкоподібні добрива також потребують води. Зазвичай їх розкладають ручним способом та  поливають до повного поглинання. 
Гранульовані газонні добрива можна легко розкидати поверх ґрунту. Ці гранули з поживними речовинами з часом всмоктуватимуться у ваш сад під час поливу.

Як вносити добриво?

Існує безліч способів внесення добрив, але обраний вами спосіб буде залежати лише від продукту, який ви використовуєте. Ось декілька найпоширеніших методів застосування, а також приклади того, коли слід використовувати цей метод
Підгодівля: Це внесення добрив, що швидко діють, на поверхню ґрунту навколо рослин, для стимуляції росту. Зазвичай проводиться навесні на початку вегетації. Будьте обережні, уникайте контакту з листям — це може спричинити опік, а також для захисту від надмірного нанесення, яке може спричинити пошкодження коренів та забруднення ґрунтових вод.
Основне підживлення: Це внесення добрив у ґрунт або заливання компосту перед посівом та посадкою.
Полив(під корінь): Рідкі добрива або розчинні порошки та гранули можна розчиняти або розводити. Їх поливають на коріння рослин протягом вегетаційного періоду, щоб дати миттєвий приріст. Зазвичай їх використовують для живлення тепличних культур, горшкових рослин.
Позакореневе «листове» підживлення: Це внесення розведеного розчину добрива по листю рослин, корисне для виправлення дефіциту поживних речовин. Добрива поглинаються на листковій поверхні, особливо на нижній поверхні листа.
Перед внесенням враховуйте:

 • склад  ґрунту;
 • потреби культур у елементах живлення ( мікро та макро);
 • оптимальний час внесення (восени, навесні, у вигляді підгодівлі влітку);
 • норми внесення.

Якщо ви завжди бажали чудовий сад чи газон, але не могли його створити самостійно, добрива —  найкращий спосіб це зробити. Вони не тільки збагачують ґрунт різними мінералами та іншими елементами, але й сприяють розвитку рослини. В інтернет-магазині parcel.com.ua багатий вибір добрив і підгодівлі для Ваших культур за доступними цінами, з швидкою доставкою по Україні.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!