Насіння фацелії Аліна, 10 кг

Насіння фацелії Аліна, 10 кг

Артикул: 1576
Артикул: 1576
Нет в наличии
Рейтинг: Відгуки (0)

Короткі характеристики

Країна
Україна
Термін дозрівання
ранній
Культура
фацелія
Упаковка
10 кг

Замовлення Мінімальна сума замовлення 200 грн

Безкоштовна доставка на замовлення на суму більше, ніж 800 грн, вагою до 3 кг

Оплата cплачуйте зручним способом: картою онлайн або готівкою при отриманні

Доставка по всій території України Новою поштою, Укрпоштою, іншими службами доставки

Фацелія - сидерат і медонос.

Одним з найцінніших сидеральних рослин є фацелія. Головні переваги її - це багатоцільове її використання, невибагливість до природних умов і безліч корисних властивостей.

Фацелія - однорічна трав'яниста рослина з сімейства водолістнікових. Квітки зазвичай синього кольору. Фацелія має потужний стрижневий корінь, а її стебло може досягати від 30 см до 90 см висоти.

Насіння фацелії дрібні, дозрівають в насіннєвий коробочці і зберігає схожість до чотирьох років.

Якщо посів проводили навесні, її цвітіння починається приблизно через 1-1,5 місяці. Зелена маса наростає за 75-90 днів. Перші сходи після посіву з'являються вже через 1-2 тижні.

Фацелія невибаглива до ґрунтів і температурі. Уже при + 4 насіння починає проростати і можуть витримувати заморозки до -6. Одна з переваг цього сидерата в тому, що його можна вирощувати на будь-яких грунтах, навіть на суглинках і піщаниках.

Завдяки сильній кореневій системі розпушує і структурує грунт на глибину до 20 см, чим покращує важкі глинисті грунти. При посіві під зиму захищає ділянку від вивітрювання і зневоднення.

Зменшує кислотність грунту, знищуючи цим деякі види бур'янів, такі як хвощ, кінський щавель, мокриця і т.д.

Фацелія - відмінне джерело зеленого добрива. Вже до моменту бутонізації дає зеленої маси 3-5 кг на 1 м2. При закладенні в землю швидко розкладається, збагачуючи її азотом, гумусом та іншими поживними речовинами.

Захищає рослини від шкідників і хвороб. Запах нектару фацелії інтенсивно залучає різних ентомофагів, які знищують квіткоїд і листокруток. Одночасно запах квіток фацелії відлякує нематод, дротянику, саранчу та інших шкідників.

Прекрасний медонос, який привертає корисних комах, що запилюють і сусідні культури. Може забезпечити медом до 300 кг / га. Дуже велика кількість квіток, які розпускаються на цілий день і не одночасно, дозволяє бджолам збирати нектар і пилок протягом усього світлового дня і протягом 1,5 місяців. Мед з фацелії дуже ароматний, довго не цукрується і схожий на липовий.

Використовується фацелія і як кормова культура. У зеленому вигляді дають на корм тільки дуже молоді пагони, так як при старінні вона дуже грубіє. Як кормової силос використовують в суміші зі злаковими рослинами.

Вирощують фацелію як покривної культури. Особливо поширений висів фацелії в суміші з бобовими культурами: люпином, викою, горохом для запобігання їх вилягання. Також рекомендується висівати фацелію разом з вівсом. Посів однорічних культур під покрив фацелії спрощує їх прибирання, покращує урожай і знижує його втрати.

На замітку:

Тільки наявність необхідної кількості вологи в грунті забезпечує розкладання рослинних залишків. Тому для ефективного використання сидератів як зелене добриво потрібно забезпечити зрошення або додатковий полив під час посух.

Вирощування фацелії

Починають висівати фацелію відразу після сходу снігу, це дозволяє до посадки основних культур набрати їй досить зеленої маси. Рекомендується вирощувати її і як проміжну культуру. На дуже бідних грунтах корисно сіяти фацелію до 4-х разів за сезон.

При посіві врозкид насіння фацелії змішують з піском. Норма висіву - 200г на сотку. Глибина загортання насіння 2-3 см. При машинному способі висівають фацелію або звичайним способом, або широкорядним з відстанню рядів 45 см.

Розсаду рекомендується висаджувати прямо в грядки з фацелією, одночасно мульчуючи землю навколо стеблинок вирваною фацелією. Це дозволить захистити розсаду сонця і вітру і збереже вологу. Перед посадкою основних культур насінням або цибулинами фацелію зрізають на мульчу.

Для захисту ґрунту рекомендується висаджувати фацелію під зиму і залишати до весни нескошеною. Для раннього медозбору фацелію висівають перед самою зимою, щоб вона не встигла прорости, або відразу після культивації та боронування навесні. Для більш тривалого медозбору фацелію висівають кілька разів протягом квітня-червня.

Щоб допомогти деревам в саду і винограднику висівайте фацелію між рядами.

Строки та норми висіву: червень-вересень, 12-16 кг/га.

Країна
Україна
Термін дозрівання
ранній
Культура
фацелія
Упаковка
10 кг
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується!