Ридоміл Голд та ревус Топ – надійний захист від основних хвороб овочевих культур

Ридоміл Голд та ревус Топ – надійний захист від основних хвороб овочевих культур
04.02.2021 15:52:16
0
57

Понад 45% овочів та 90% картоплі вирощується на присадибних і дачних ділянках, отримати якісний урожай овочевої продукції на яких без застосування засобів захисту рослин неможливо. Так, на невеликих за площею наділах важко дотримуватися сівозміни, тому тут завжди присутній букет найбільш шкодочинних хвороб. Вони значною мірою впливають на смакові якості овочів та їх товарний вигляд, а при сильному розвиткові захворювань можна втратити половину, а то й більше врожаю овочевої продукції.

 

Фітофтороз – найпоширеніша та найшкодочинніша хвороба пасльонових культур (картоплі, томатів, перцю, баклажанів).

Уражає листя, стебла, плоди, бульби.

У сприятливі для розвитку хвороби роки втратити врожай можна за 3-4 дні.

 

 

 

 

 

 

Несправжня борошниста роса (пероноспороз) уражує сімядолі й листя.

Найбільшої шкоди завдає огіркам та цибулі.

Як і фітофтороз, може знищити рослини за декілька днів.

 

 

 

 

 

Альтернаріоз уражує листя, стебла, плоди, іноді бульби.

Зазвичай перші ознаки ураження зявляються у кінці цвітіння.

Може уражуватися розсада.

Пошкоджені плоди не придатні для вживання та переробки.

На бульбах ознаки хвороби проявляються через 2-3 тижні після збирання.

 

 

 

Мілдью – одна з найнебезпечніших хвороб винограду.

Пошкоджує листя, вуса,  молоді пагони, суцвіття та дозріваючи пагони.

Для захисту від цих і деяких інших хвороб компанія «Сингента» пропонує низку високоефективних фунгіцидів.

 

 

 

 

Ридоміл Голд МЦ 68 WG, в.г. – це комбінований препарат, що містить дві діючих речовини, після застосування швидко проникає і розноситься по всій рослині, захищаючи не тільки листя та стебла, але й бульби і плоди.

Ридоміл Голд має лікувальну, викорінюючу та сильну захисну дії до 14 днів, що на 4-5 днів довше, ніж у інших препаратів. Застосовують його навіть при початку розвитку хвороби (не більше ніж 5% уражених рослин). Забезпечує захист картоплі під час зберігання від фітофторозної гнилі бульб. Використовують препарат для захисту картоплі та томатів від фітофторозу, огірків і цибулі від пероноспорозу, винограду від мілдью. Ридоміл Голд має побічну дію на альтернаріоз, буру плямистість та деякі інші хвороби. Зазвичай Ридоміл Голд застосовують у період інтенсивного росту рослин, коли іде накопичення вегетативної маси.

Оптимальні строки використання.

На картоплі перше профілактичне обприскування проводять у фазі початку бутонізації, друге – на початку цвітіння. За сприятливих для розвитку фітофторозу погодних умов можна провести третє обприскування через 10-14 днів після другого.

На томатах перше обприскування проти фітофторозу та альтернаріозу здійснюють перед початком бутонізації, друге – на початку бутонізації-цвітіння, третє (при загрозі розвитку фітофторозу) – через 10-14 днів.

На огірках проти пероносорозу проводять дві обробки: першу в фазі 6-8 листків, другу через 10-14 днів до початку цвітіння.

На цибулі також проводять дві обробки проти пероносорозу: першу в фазі 5-6 листів, другу через 14 днів.

Виноград обробляють проти мілдью до та після цвітіння.

Ревус Топ застосовується для захисту томатів та картоплі від фітофторозу й альтернаріозу і також містить дві діючих речовини. Одна з них, мандіпропамід, частково поглинається листковою поверхнею, захищаючи листок з обох боків і частково лишаючись у його восковому шарі. Така властивість цієї діючої речовини забезпечує довготривалий (до 14 днів) захист від ураження фітофторозом та високу стійкість до змивання опадами.

Друга діюча речовина – дифеноконазол – системна, швидко поглинається листковою поверхнею та розноситься по рослині. Дифеноконазол має сильну лікувальну й профілактичну дію проти альтернаріозу, що запобігає розвитку хвороби навіть після ураження. Окрім дії на альтернаріоз та фітофтороз, Ревус Топ має яскраво виражену побічну дію на ризоктоніоз, септоріоз і деякі інші хвороби.

Застосовується Ревус Топ у кінці цвітіння і на початку бульбоутворення картоплі, а також на початку зав’язування плодів у томатів після обробки фунгіцидом Ридоміл Голд. У цей період уповільнюється активний ріст рослин, триває оновлення листкового апарату, формується та накопичується майбутній урожай. Саме тому розвиток і поширення фітофторозу й альтернаріозу в цей період може призвести до втрат овочевої продукції.

Для запобіганню виникненню резистентності та одержання високої ефективності захисту овочевих культур фунгіцид Ридоміл Голд необхідно використовувати не більше трьох разів за сезон і чергувати з обприскуванням такими препаратами, як Ревус Топ 500 SC, к. с. та Квадріс 250 SC, к. с.

 

І ще одне застереження: не використовуйте фунгіциди як засіб «пожежогасіння», найкраще їхнє застосування – профілактичне або в крайньому випадку, при перших ознаках прояву хвороби.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!