Вирощування розсади помідорів у домашніх умовах

Вирощування розсади помідорів у домашніх умовах
09.12.2020 17:56:05
0
45

а тривалістю вегетаційного періоду сорти та гібриди помідорів поділяють на ультраранні (після появи сходів до першого збору плодів - до 100 діб), ранньостиглі (101 – 105 діб), середньоранні (106 – 110 діб), середньостиглі (111 – 115 діб), середньопізні (116 – 120 діб) і пізньостиглі (понад 120 діб).

За формою, розмірами і зовнішньою будовою стебла у помідора розрізняють такі типи куща: звичайний (індетермінантний, ліаноподібний), штамбовий (компактний, з товстим стійким стеблом), детермінантний (кущовий, стебло закінчується суцвіттям).

Отримання раннього та рясного врожаю залежить від термінів висівання насіння на розсаду. Як для теплиць, так і для відкритого ґрунту насіння висівають в період 15 лютого – 10 березня. Вік розсади помідорів для висаджування у відкритий ґрунт має бути 60 днів.

Ґрунт для висівання насіння має бути пухким, поживним та вологоємким з pH наближеним до нейтрального. У магазинах продаються готові ґрунтосуміші для розсади. Для того, щоб виготовити ґрунтосуміш самостійно, необхідно ретельно перемішати по дві частини добре перепрілого перегною, дернової землі і одну частину піску. Легкості суміші надасть додавання однієї частини кокосового торфу або перліту. Для досягнення однорідності її доцільно пересіяти через сито.

У посівні ящики чи плошки насипають дренаж та заповнюють пошарово сумішшю. Верхній шар ґрунту (глибиною близько 1 см) найкраще сформувати з просіяної землі. Поверхню слід вирівняти та злегка ущільнити. З метою запобігання появи чорної ніжки розсади (гниль кореневої шийки розсади), безпосередньо перед висіванням насіння ґрунт проливають фунгіцидом Превікур. Через 7 – 10 днів цю процедуру повторюють.

Насіння помідорів висівають на поверхню ґрунту рівними рядами та накривають шаром ґрунту до 1см. Поверхню ящиків накривають склом або прозорою плівкою та розміщують в місцях з температурою + 23 - 25° С. В таких умовах насіння почне проростати на 4 – 7 день. Як тільки почнуть з’являтися сходи, скло чи плівку знімають, рослини виставляють на світло та знижують температуру  до 18 – 20° С.

Після появи у сіянців перших справжніх листочків, їх пікірують в індивідуальну тару, наприклад у пластикові чи торф’яні стаканчики, касети для розсади.  Під час пікірування рослини заглиблюють до перших справжніх листочків. Через дві неділі після пікірування розпочинають підживлення молодих рослин комплексними добривами згідно інструкції.

Пересадку рослин у відкритий ґрунт проводять пізньою весною, як тільки мине загроза нічних приморозків. Попередньо розсаду слід привчити до умов зовнішнього середовища. Для цього за 7 – 10 днів до висаджування необхідно винести рослини з приміщення та розмістити їх у захищеному місці, уникаючи прямого сонячного світла (загартування).

Розсаду помідора можна виростити і у парниках «тунельного типу». З цією метою, після сходження снігу, перекопують грядку, висівають насіння рядочками та влаштовують плівкове укриття. Рослини регулярно поливають та слідкують за можливим зниженням температури. За необхідності, у нічний період парники утеплюють.

 

Висаджування розсади помідора краще проводити у вечірній час, після чого рослини добре полити та замульчувати торфом чи перегноєм. Правильно вирощена і загартована розсада повинна мати 6 – 7 листків, товсте (10 – 12 мм) стебло заввишки 18 – 22 см. Розсаду помідора висаджують широкорядним способом за схемою 70 х 35 см.

Коментарі:

Написати коментар

Увага: HTML символи заборонені!