Органічні добрива

ФильтрыФільтри

Органічні добрива відомі чи не з винаходу землеробства. У наш час активно використовують як виготовлені в дачних умовах підгодівлі (гній, компост, торф), так і покупні універсальні органічні добрива. Органіка відповідає екологічним нормам і проста в застосуванні. Не останню роль відіграє і доступна ціна органічних добрив.

Натуральні добрива - господарство на самозабезпеченні

Практично всі приватні ферми використовують такі найпростіші органічні добрива, як компост, гній і пташиний послід. Їх внесення збагачує грунт поживними речовинами в натуральній формі. В даний час для приготування еко-підгодівлі використовуються спеціальні біопрепарати для компосту - вони полегшують і прискорюють приготування підгодівлі, при цьому зводять до нуля ризик зараження патогенними мікроорганізмами і личинками шкідників.

Готові органічні добрива купити набагато простіше. Гранульований пташиний послід, рідкі концентровані компости та ін. мають таке ж натуральне походження. Коштують вони недорого, значно економлять трудові і тимчасові витрати, гарантовано не містять шкідливих домішок, насіння, спор і яєць паразитів. Також на органічних фермах активно застосовують «зелені добрива»: гірчицю, люцерну, фацелію та інші сидерати.

Органічні добрива промислового випуску

Крім натуральних, активно використовують універсальні органічні добрива. Вони відрізняються підвищеним вмістом поживних речовин, фітогормонів, амінокислот і вітамінів в природній формі. Кращі органічні добрива промислового виробництва, крім корисної для рослин біомаси містять:

 

  • Гумінові сполуки, фульвати. У них в природній формі містяться основні компоненти універсальних органічних добрив: калій, фосфор і амоній. При цьому поглинання елементів набагато вище в порівнянні з мінеральними аналогами;
  • Фітогормони: ауксин, гиббереллин, цитокініни. У складі органічних добрив ці біологічно активні речовини стимулюють проростання насіння, ріст стебел, листя і плодів;
  • Молочнокислі, азотофіксуючі, фотосинтезуючі бактерії і грибки (наприклад, сахароміцети) для підтримки балансу мікрофлори грунту;
  • Вітаміни, амінокислоти, цукру і інші поживні елементи.

У магазині Parcel також можна купити органічні добрива з домішкою додаткових поживних речовин - NPK, мікро- і мезоелементами в хелатній формі. Вони називаються «органо-мінеральними комплексами» і діють краще простих органічних добрив.